Telewizory od Xiaomi – przegląd

Telewizory od Xiaomi – przegląd
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony, zegarki i inne akcesoria elektroniczne produkowane przez chińską firmę Xiaomi podbiły polski rynek i do dziś cieszą się wielką popularnością. Jakiś czas temu do sprzedaży trafiły także telewizory produkowane przez tę samą markę, które wzbudziły nieco zamieszania.

Ludzie obawiali się wydać tak dużą sumę na sprzęt, który według nich pozostawał wątpliwej jakości. Czy warto jednak przełamać się i zdecydować na telewizor od Xiaomi?

Telewizory od Xiaomi – czy warto w nie inwestować?

Marka Xiaomi zdążyła wyrobić sobie wśród Polaków naprawdę pozytywną opinię. Jednakże oferta telewizorów nie wzbudziła aż takiego zainteresowania, jak smartfony, smartwatche czy opaski. Większość osób oczekujących premiery telewizorów liczyła na coś zaskakującego i nietuzinkowego – nowoczesne funkcje, ciekawe rozwiązania. Tymczasem telewizory przyciągają tylko atrakcyjną ceną, a dla znacznej części osób jest to co najmniej niesatysfakcjonujące, a nawet rozczarowujące!

Co ciekawe, jedynymi zmianami w telewizorach wprowadzonych przez chińskiego producenta jest zupełne przeciwieństwo – okrojenie dodatkowych funkcji stosowanych w produktach u konkurencji. Wygląda to trochę tak, jakby Xiaomi chciało maksymalnie obniżyć cenę, odejmując funkcje, które zdaniem producenta były bezsensowne. Są to między innymi takie dodatki, jak pozbawienie 32-calowych telewizorów możliwości wyświetlania obrazu w jakości wyższej niż HD, zastosowanie gorszego nagłośnienia oraz zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej RAM.

Telewizory od Xiaomi – nielubiany Android TV i liczne oszczędności

Warto wspomnieć, że oprogramowanie, na jakim działają, to Android TV, który nie spełnia oczekiwań wielu konsumentów, chociaż przez wielu uważany jest za najlepszy system w Smart TV dzięki licznym aktualizacjom. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup telewizorów Xiaomi, narzekają na ich grubość i duże ramki wokół ekranu. Według użytkowników przypominają bardziej te montowane kilka ładnych lat temu. Producent tłumaczy to faktem, iż większe obudowy mają nie dopuścić do tego, aby telewizor uległ przegrzaniu. W dodatku nóżki telewizorów rozmieszczone po jego przeciwległych stronach sprawiają, że mało kto może pozwolić sobie, aby postawić tak duży odbiornik na półce. Oczywiście, każdy z nich wyposażony jest w specjalne otwory montażowe typu VESA, które pozwalają na montaż na ścianie lub zastosowanie alternatywnych nóżek.

Przegląd modeli telewizorów od Xiaomi

Warto zapoznać się z ich ofertą, ponieważ trudno będzie znaleźć na rynku podobny model w tak niskiej cenie.

  • Na początek najmniejszy z całej serii, czyli 32-calowy Xiaomi Mi TV L32M5–5ASP. To właśnie ten odbiornik wyposażony jest wyłącznie w możliwość wyświetlania obrazu w HD. Charakteryzuje się on naprawdę dobrym stosunkiem jakości do ceny, która jest atrakcyjna na tle konkurencji;
  • Xiaomi LED L43M5–5ASP to kolejny telewizor, posiada już 43-cale, a w związku z tym wyświetla obraz w rozdzielczości w UHD 4K. Co ciekawe, posiada łączność bezprzewodową WiFi, trzy złącza HDMI i trzy wejścia USB, dzięki czemu z łatwością można połączyć go z innym sprzętem, na przykład dodatkowym dekoderem czy dyskiem zewnętrznym;
  • I na koniec największy z modeli dostępnych w sprzedaży w Polsce, 55-calowy Xiaomi LED L55M5–5ASP. Ma 55-calowy ekran pracujący w rozdzielczości w 4K UHD. W tym odbiorniku warto spojrzeć na głośniki o mocy 10 W, które naprawdę bardzo dobrze brzmią. We wnętrzu telewizora można znaleźć 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Wszystkie z urządzeń pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV. Zapewnia on wsparcie dla takich serwisów streamingowych, jak Netflix, Amazon Prime, HBO GO, Player, Polsat Box GO, YouTube czy Spotify.

Zdj. główne: Howard Bouchevereau/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*