Telewizor czy monitor – co lepiej sprawdzi się do grania?

Telewizor czy monitor – co lepiej sprawdzi się do grania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

To pytanie zadaje sobie dziś wielu graczy. Telewizor czy monitor oto jest pytanie! Tak się składa, że dziś spróbujemy poznać na nie odpowiedź. Zapraszamy!

Telewizor czy monitor – to dylemat niejednego gracza

Nie ma to jak relaksujący wieczór spędzony przy grach, szczególnie po całym dniu pracy. Taka rozrywka jest jednak przyjemniejsza, gdy mamy do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Gracze często zastanawiają się nad tym, jaką konsolę czy PC wybrać, ale pozostaje jeszcze jedna kwestia, w której się spierają. Telewizor czy monitor – co lepiej sprawdzi się do grania? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo, jak zawsze, ile osób, tyle racji, ale postaramy się przedstawić zalety każdego rozwiązania. 

Czy telewizor może pełnić rolę monitora?

Kiedyś takiego dylematu nie było. Raczej trzymaliśmy się określonego schematu. Telewizor służył graczom wybierającym grę na konsoli, natomiast wielbiciele komputerów stacjonarnych łączyli je z monitorami. Technologia jednak idzie do przodu, pojawiają się najróżniejsze rozwiązania, a wśród nich właśnie telewizor w zastępstwie monitora. Czy tak się da? Czy to wygodne? Czy ma to sens? Na wszystkie te pytania możemy odpowiedzieć twierdząco, lecz kilka kwestii należy rozważyć.

Telewizor jako monitor – zalety

Bez wątpienia korzystanie z telewizora zamiast monitora do gier ma kilka zalet, których nie można pominąć. Będzie to świetna opcja dla osób, które cenią sobie naprawdę dobrą jakość obrazu oraz nowoczesne technologie, chociażby HDR. Czasami jednak trzeba się trochę natrudzić, żeby połączyć telewizor z komputerem, jednak wszystko da się ogarnąć, więc nie ma sensu uważać tego za wadę.

Telewizor świetnie sprawdzi się na pewno wtedy, gdy do grania używasz laptopa. Będzie to całkiem wygodne połączenie! Niezależnie od tego, czy telewizor podłączysz do komputera stacjonarnego, czy do laptopa, bardzo istotne jest to, aby po prostu wziąć pod uwagę wszystkie parametry i dokładnie je przeanalizować. W ten sposób na pewno znajdziesz najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci poczuć potęgę obrazu podczas grania. Nie musimy chyba dodawać, że telewizor do gry na konsoli sprawdzi się wprost idealnie?

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy decydujesz się na kupno telewizora do gier? Przede wszystkim na takie kwestie jak przekątna ekranu czy wyświetlacz. Od tych czynników zależy jakość rozgrywki. Eksperci są zgodni także w kwestii rozdzielczości. Jeżeli szukasz telewizora do gier, nie bierz pod uwagę innej rozdzielczości niż full HD! Jeżeli na swoim komputerze lub konsoli masz gry 3D, to oczywiście weź to pod uwagę podczas wybierania telewizora. Im lepsze parametry, tym komfort grania będzie większy – to oczywiste. Wszystko uzależnione jest od tego, ile możesz przeznaczyć na ten zakup. Od najróżniejszych rozwiązań dostępnych na rynku może zakręcić się w głowie! Świetne telewizory, które sprawdzą się także przy graniu, oferują m.in. firmy takie jak Samsung czy Philips. Na taki sprzęt można wydać od około 2000 zł do nawet 7000 zł. 

Monitor do gier – najczęściej wybierana opcja

Z pewnością warto rozważyć zakup telewizora, który zapewni nam wspaniałe chwile z grą. Monitor jest jednak wciąż najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Najistotniejszą kwestią przy wyborze monitora jest odpowiednia matryca i temu zagadnieniu warto poświęcić dłuższą chwilę. Warto także zainwestować w możliwie jak najwyższą rozdzielczość oraz niski parametr input lag i czas reakcji.

Telewizor czy monitor – werdykt!

Jakie są więc wnioski? Telewizor czy monitor – co lepiej sprawdza się do grania? Prawda jest taka, że wszystko zależy od konkretnej sytuacji oraz naszych oczekiwań. Gracze posiadający konsole bez wątpienia wybierają rozgrywkę na telewizorze, właściciele PC kupują zazwyczaj monitory. Telewizor zastępujący monitor to wciąż rzadziej wybierana opcja, ale na pewno warto ją wypróbować, jeżeli masz taką możliwość.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*