Pad do komputera – jaki wybrać?

Pad do komputera – jaki wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pady do PC to niezbędne akcesorium dla wszystkich zapalonych graczy. Podnoszą poziom komfortu podczas rozgrywek w różnego rodzaju grach – od bijatyk po wyścigi.

Na rynku można znaleźć różne pady – przewodowe i bezprzewodowe, różniące się układem przycisków. Każdy użytkownik musi sam zdecydować, która z opcji będzie dla niego odpowiednia.

Jakie rodzaje padów do komputera są dostępne na rynku?

Podstawową różnicą pomiędzy padami jest rodzaj zasilania. Pady bezprzewodowe wymagają baterii lub akumulatora, o których poziom naładowania trzeba nieustannie dbać, aby nie straciły mocy w szczytowym momencie rozgrywki. Jednak ten rodzaj padów daje większą swobodę i pozwala bardziej oddalić się od komputera podczas gry. Akcesoria przewodowe nie wymagają dodatkowego zasilania, jednak dla wielu osób są mniej komfortowe przez zastosowanie kabla. Decydując się na wybrane akcesoria, trzeba zastanowić się, która z opcji będzie bardziej odpowiednia do naszego stylu gry.

Rozróżniamy także pady na podstawie układu przycisków. Według tego kryterium możemy podzielić je na takie do Xboxa i podobne oraz do PlayStation. Pierwsze z nich mają asymetrycznie ułożone gałki, drugie natomiast mają je obok siebie. Wybór zależy od indywidualnych preferencji gracza. Ponadto posiadając konsolę, warto wybrać kontrolery, które będą kompatybilne również z nią.

Najlepsze pady do komputera w 2022 roku – najczęściej wybierane modele

Na rynku znaleźć można wiele różnych padów do gier o różnych parametrach. Szukając niedrogiego modelu, który jednak cechuje się wysoką jakością, warto zwrócić uwagę na Genesis PV65. Kontroler ten kosztuje około 100 zł, więc mieści się w budżecie większości osób. Jednak niska cena nie oznacza gorszej jakości – pad Genesis jest dobrym sprzętem, za pomocą którego można liczyć na komfortową rozgrywkę. Osoby szukające bardziej specjalistycznych akcesoriów mogą zdecydować się na ten model w formie pada dodatkowego.

Premiera konsoli Xbox Series X wprowadziła na rynek Xbox Series Controller, czyli odświeżoną wersję legendarnego pada tej firmy. Co ważne, sprzęt jest kompatybilny nie tylko z oryginalną konsolą, lecz także z komputerami. Jego niezaprzeczalnie najwyższa jakość pozwala bez reszty dać się pochłonąć gamingowym emocjom. Równie genialne są wysokiej klasy pady Sony DualSense, czyli oficjalne kontrolery do konsoli PS5. Również bez problemu można je łączyć z komputerem. Producenci zajmujący się konsolami wiedzą najlepiej, jakie właściwości powinien mieć najlepszy pad gamingowy, dlatego bez obaw można im zaufać i wybrać jeden z oficjalnych padów do Xbox lub PS5.

Pady do komputerów o specyficznych właściwościach

Czasami poza wysoką jakością i kompatybilnością z komputerem, zwracamy uwagę na dodatkowe parametry, które spełnią nasze indywidualne oczekiwania. Przykładowo Nacon Pro Compact Controller to akcesorium o zredukowanych wymiarach, dzięki czemu jest dedykowany osobom o mniejszych dłoniach. Z kolej Turtle Beach Recon Controller to sprzęt, w którym szczególny nacisk położono na kontrolowanie dźwięku. Audio jest ważną kwestią podczas gier dla niektórych osób, a z wykorzystaniem tego pada można w pełni zarządzać głośnikami i mikrofonem. Osobom, które nie lubią czuć się niczym ograniczone i cenią sobie swobodę grania w każdym miejscu, polecany jest SteelSeries Stratus Duo, który można połączyć nie tylko z komputerem, lecz także z telefonem.

Zdj. główne: Muhammad Toqeer/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*