Sprzęty AGD przydatne w każdej kuchni

Sprzęty AGD przydatne w każdej kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie żadna kuchnia nie obędzie się bez pewnych sprzętów. Są to zarówno duże AGD, jak i mniejsze, które mają na celu ułatwić codzienne gotowanie. Radzimy, jakie urządzenia przydadzą się w każdej kuchni.

Podstawowymi AGD znajdującymi się w każdej kuchni są lodówka i kuchenka. Przedstawiamy jednak inne, równie przydatne sprzęty. Wszystkie nasze propozycje można znaleźć na stronie https://www.agdhome.pl/.

Zmywarka

To bardzo duże ułatwienie zwłaszcza w domach i mieszkaniach, gdzie mieszka większa ilość osób. Ręczne zmywanie naczyń pochłania dużo czasu, a o ten współcześnie coraz trudniej. Warto więc wydać pieniądze na zmywarkę, ponieważ jest to inwestycja, która się zwróci. Dodatkowo to także duża oszczędność wody w porównaniu do tradycyjnego zmywania.

Piekarnik

Większość piekarników proponowanych przez producentów wyposażona jest w termoobieg i kilkanaście programów. Bardziej zaawansowane modele posiadają udogodnienia ułatwiające codzienne gotowanie. Przykładowo, niektóre z nich mają funkcję kuchenki mikrofalowej. To również oszczędność miejsca.

Blender/mikser

Są różne rodzaje blenderów, a do najpopularniejszych należą ręczne. Są one zazwyczaj poręczne i małe, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Można je wykorzystywać do przecierania i mieszania, dlatego idealnie sprawdzą się do przygotowywania zupy-krem czy sosów.

Producenci mają w swojej ofercie również blendery kielichowe, czyli stojące. W tym przypadku składniki należy włożyć do dzbanka, przykryć je pokrywką i wcisnąć odpowiedni przycisk. Co prawda ten model zajmuje więcej miejsca niż blender ręczny, ale jest jednocześnie bardziej stabilny i bardziej dokładnie miksuje produkty. Warto wykorzystywać go do koktajli.

Mikser jest urządzeniem, bez którego ciężko wyobrazić sobie kuchnię. Pozwala przygotować ciasto, ubić pianę czy coś wymieszać.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Kiedyś popularne były sokowirówki, ale coraz częściej ustępują miejsca sokowirówkom. Nic dziwnego, bo te pracują na wolniejszych obrotach i nie podgrzewają soku podczas produkcji, co pozwala na zatrzymanie wartościowych składników odżywczych. Sok z wyciskarki jest także dużo mniej napowietrzony niż ten z sokowirówki, dzięki czemu można go dłużej przechowywać.

Poza tym, dzięki zawartości cząsteczek miąższu soki z wyciskarek zawierają błonnik. Inną, ale równie istotną zaletą powolnej produkcji soku jest to, że wytłacza się jego większa ilość.

Robot

To urządzenie, które prawdopodobnie najbardziej ułatwia codzienne gotowanie. Może zrobić za nas prawie wszystko. Modele, które są najbardziej zaawansowane, umieją na przykład gotować, ubijać, blendować, miksować, siekać, gotować na parze, a nawet podsmażać. Na rynku dostępne są także takie, które posiadają funkcję pieczenia. Dzięki temu można przygotować ciasto, jak również wypiec bułki czy chleb.

Maszynka do mielenia mięsa

Elektryczna wersja tradycyjnej maszynki do mieszania dużo łatwiej niż pierwowzór radzi sobie nawet z najtwardszym mięsem. W porównaniu do klasycznej wersji, jest też dużo prostsza w użyciu. Nie wymaga siły ani montowania jej do blatu. Często sprzedawana jest z dodatkowymi nasadkami i końcówkami, dzięki czemu może pełnić również funkcję mielenia kawy albo przygotowywania makaronów. Nasadki można też dokupić i zdecydować, do czego maszynka będzie stosowana.

Czajnik elektryczny

Jeśli z jakiegoś powodu użycie tradycyjnego czajnika nie będzie możliwe, elektryczny będzie doskonałym rozwiązaniem. Czajniki elektryczne mogą różnić się między sobą rodzajem grzałki, pojemnością czy mocą. Warto dostosować pojemność czajnika do ilości domowników.

Zdj. główne: Daniel Norris/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*