Odnawianie zniszczonej konsolki

Odnawianie zniszczonej konsolki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zobacz, jak odnowić zniszczoną konsolkę i ją wystylizować, aby nadać meblowi drugie życie.

Konsolki kojarzą się nam z latami 60 i starym radiem, któremu zazwyczaj służyła za stolik. Stara drewniana konsolka, nawet bardzo zniszczona, może zamienić się w stylowy, funkcjonalny mebel. Zobacz, jak ją odnowić w … krokach.

Krok 1: Poszukaj inspiracji

Zanim przystąpisz do pracy, poszukaj inspiracji, aby zadecydować jak wystylizujesz swoją konsolkę. W tym celu przejrzyj portale takie jak Pinterest, czy Instagram, gdzie możesz znaleźć przykładowe stylizacje odnawianych mebli.

Krok 2: Wybierz kolory i dodatki

W momencie kiedy rozpoczniesz pracę, dobrze jest mieć już wszystko przygotowane. Dlatego kolejnym krokiem jest udanie się do sklepu z farbami i zakupienie wybranych kolorów. Pamiętaj także o uchwytach lub gałkach, które pewnie będą wymagały wymiany.

Krok 3: Czyszczenie konsolki

Przystępujemy do pracy – najpierw konsolkę należy dokładnie oczyścić, aby pozbyć się starego lakieru, zniszczonej warstwy drewna, a przy okazji i koloru, który może nie pasować do wystroju naszego mieszkania. Możemy to zrobić przy pomocy papieru ściernego lub szlifierki – z tą jednak trzeba obchodzić się delikatnie, aby nie zedrzeć zbyt dużo materiału.

Krok 4: Malowanie konsolki

Teraz czas na najprzyjemniejszą część renowacji mebli, czyli malowanie! Malowanie mebli wykonujemy przy pomocy grubszego pędzla oraz mniejszego do malowania zakamarków. Najlepiej nałożyć 3 cienkie warstwy (oczywiście każdą kolejną po przeschnięciu poprzedniej). 

Krok 5: Zabezpieczenie pomalowanego drewna

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie farby, którą nałożyliśmy na drewno. Możemy to zrobić przy pomocy wosku, oleju lub lakieru.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*